Wyjątkowe spotkanie w Dąbrowskim Domu Kultury!

zemsta

Pierwszego dnia wiosny, a więc w bardzo ciepłej atmosferze w Dąbrowskim Domu Kultury odbyła się inscenizacja „Zemsty” Aleksandra Fredry w wykonaniu uczniów naszej szkoły dla niecodziennej publiczności. W godzinach przedpołudniowych zebrały się w kinie organizacje i przedstawiciele placówek, które mają bardzo duże znaczenie dla społeczności naszego miasta.
Zaproszeni zostali: p. Irena Kawa - Dyrektor Środowiskowego Domu Pomocy w Oleśnicy
wraz z opiekunami i wszystkimi podopiecznymi; p. Przemysław Śliwa, Dyrektor
Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z podopiecznymi i wszystkimi opiekunami , których reprezentowała p. Paulina Cygan; p. Renata Sawa, Dyrektor Dziennego Domu Seniora + w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z wszystkimi opiekunami i podopiecznymi, członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” wraz z prezesami: p. Haliną Sarat, Beatą Partyńską i Janiną Burgiel i wszystkimi członkami; członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z prezesami: p. Haliną Sarat i p. Krystyną Łatą i oczywiście wszyscy członkowie prężnie działającego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku z p. Krystyną Guzik, p. Małgorzatą Majchrowicz, p. Haliną Barabasz, p. Barbarą Kita i p. Marianem Rzeźnikiem na czele. Dopisały wzorowo wszystkie zaproszone instytucje i ich przedstawiciele, za co ogromnie dziękujemy!
Nie bez powodu inscenizacja została zorganizowana 21 marca – tego dnia obchodzimy światowy dzień solidarności z chorymi na Zespół Downa
Intepretacja „Zemsty” Fredry w klimacie postapokaliptycznym w wykonaniu wspaniałych młodych aktorów prowadzonych pod kierunkiem p. Sławomira Batora została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność.
Na tym spotkaniu bardzo zależało Dyrektorowi Szkoły p. Annie Fido, która od zawsze podkreślała jak wielkie jest znaczenie współdziałania szkoły z wyżej wymienionymi organizacjami. Bez współpracy i okazji do wspólnych spotkań ani szkoła ani żadna inna instytucja o charakterze społecznym nie mogłaby w pełni funkcjonować.