Finał I Wojewódzkiego Konkursu Muzyki Klasycznej „Meloman 2024”.

meloman24

W czwartek, 14 marca 2024 r. odbył się finał I Wojewódzkiego Konkursu Muzyki Klasycznej „Meloman 2024”. W tegorocznej edycji uczestnicy poznawali życie i twórczość pięciu wybitnych kompozytorów: Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jana Sebastiana Bacha oraz Antonio Vivialdiego.
Konkurs składał się z dwóch części: testu słuchania i rozpoznawania utworów oraz testu wiedzy z zakresu podstawy programowej z muzyki oraz znajomości życiorysów wyżej wymienionych kompozytorów. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Martyna Pater, Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej
II miejsce – Zofia Twardy, Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
III miejsce – Milena Musiał, Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim.
Podczas wręczenia nagród obecni byli: Starosta Dąbrowski Pan Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Pan Krzysztof Kaczmarski oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Anna Jastrzębiec-Witowska.
Serdecznie dziękujemy Panu Staroście oraz Panu Burmistrzowi za ufundowanie nagród w konkursie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu i zapraszamy do udziału w kolej edycji już za rok.