Egzamin na wzorowego pieszego

W ramach VII edycji projektu „Odblaskowa szkoła” dnia 23 września 2016 roku tradycyjnie miał miejsce w naszej szkole „Egzamin na wzorowego pieszego”. Wzięło w nim udział 47 uczniów klas pierwszych. W holu na parterze najmłodsi spotkali się z przedstawicielem policji, sierżantem sztabowym Pawłem Stankiewiczem i wysłuchali bardzo ciekawej i pouczającej prelekcji na temat zasad bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach. Na zadawane przez gościa pytania pierwszaki udzielały trafnych odpowiedzi, za co otrzymywały opaski odblaskowe. Następnie wybrani reprezentanci ułożyli z elementów „zebrę” oraz prezentowali prawidłowe zasady przechodzenia po niej. Kolejnym zadaniem dzieci było ułożenie puzzli – znaków drogowych i określenie ich znaczenia, a także rozwiązanie zagadek dotyczących ruchu drogowego. Egzaminowani popisywali się też wygłaszaniem własnych rymowanek o bezpieczeństwie na drodze. Całej imprezie bacznie przyglądała się przedstawicielka PSB Mrówka, która przybyła do szkoły w ramach współpracy w akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” i w nagrodę za „zdanie egzaminu” wręczyła uczniom przyniesione przez siebie elementy odblaskowe oraz cukierki. Na koniec pierwszaki otrzymały certyfikat wzorowego pieszego wraz z kamizelkami odblaskowymi.

M. Gawlik, M. Panek-Sojka, R. Klimek, B. Stępnik