Uczniowie klas 2a, 2d w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

23 września 2016 roku uczniowie klas 2a, 2d pod opieką wychowawców p. Janiny Kwaśniak i p. Ewy Więcek byli na wycieczce w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Dzieci zwiedziły wystawę „Bajkowy świat”. Ekspozycja jest połączeniem tradycyjnych eksponatów muzealnych z nowoczesnymi technikami multimedialnymi, co sprawia wrażenie niepowtarzalności i świetnej zabawy dla dzieci. Pod kierunkiem przewodników wyruszyły w podróż przez barwne, pełne efektów dźwiękowych krainy bajek, baśni i legend. Spotkały m.in. Koziołka Matołka, skrzaty, smoka, wróżki.
Wokół budynku Europejskiego Centrum Bajki znajduje się kompleks tematycznych ogrodów. Korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie podziwiali różnorodność świata roślinnego oraz bawili się na placu zabaw. Zadowoleni, pełni wrażeń wrócili do szkoły.

E.Więcek, J.Kwaśniak