Przygotowania do zimy i Świąt w oddziałach przedszkolnych

zimaOPW ostatnich tygodniach Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody przygotowywali się do nadejścia zimy oraz zbliżających sięŚwiąt. Wychowankowie pilnie uczyli się ról i brali udział w przygotowaniach do przedstawienia, odliczali czas do Bożego Narodzenia, poznali potrawy wigilijne oraz zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe, wykonywali różne ozdoby oraz pomagali ubierać choinkę. Zajęcia zostały urozmaicone o przeróżne zabawy dydaktyczne i muzyczno-ruchowe w wyjątkowej atmosferze. Dzieci wyczekiwały świątecznego czasu, śpiewając także liczne piosenki o tematyce zimowo-świątecznej. W dniu 22 grudnia 2023 roku dzieci wystąpiły w jasełkach. Przedszkolaki pięknie zaprezentowały swoje role i talenty artystyczne, zaśpiewały kolędy i pastorałki, dziewczynki zatańczyły taniec aniołków, a chłopcy - pasterzy. Na zakończenie dzieci złożyły razem życzenia świąteczne i noworoczne, nie obyło się także bez gromkich braw. Po przedstawieniu na Odkrywców Świata i Tropicieli Przyrody czekał zorganizowany przez rodziców poczęstunek. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!