Nasza szkoła triumfuje w konkursie „Odblaskowa Szkoła”

nAGRODAoDBLASKOWA

Od września do października br. nasza społeczność szkolna, razem z nauczycielami, rodzicami i lokalnymi władzami, aktywnie uczestniczyła w konkursie „Odblaskowa Szkoła”. To wyjątkowe wydarzenie, mające na celu promowanie bezpieczeństwa uczniów w ruchu drogowym poprzez inicjatywy edukacyjne i społeczne.
W ramach konkursu podejmowaliśmy różnorodne działania, takie jak konkursy, prelekcje, spotkania oraz inicjatywy skierowane także do seniorów. Wspólnie z Burmistrzem Gminy p. Krzysztofem Kaczmarskim, Starostą Powiatu Dąbrowskiego p. Lesławem Wieczorkiem oraz wieloma instytucjami promującymi bezpieczeństwo na drodze, angażowaliśmy się w realizację celów akcji.
Celem konkursu było:
Zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie promowania zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym.
Wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe, podkreślając, że szkoła nie tylko uczy, ale także dba o bezpieczeństwo podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.
Zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych oraz promowanie inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.
Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że nasza szkoła odniosła wyjątkowy sukces w konkursie. Zgodnie z ostatecznymi wynikami, ogłoszonymi 11 grudnia przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, zajęliśmy 4. miejsce w województwie małopolskim, 1. miejsce w gminie Dąbrowa Tarnowska oraz 1. miejsce w powiecie dąbrowskim, zdobywając imponującą liczbę 1520 punktów.
Te wybitne wyniki nie byłyby możliwe bez zaangażowania całej społeczności szkolnej, wsparcia lokalnych władz i partnerów. Warto podkreślić, że nasza szkoła od 13 lat nieprzerwanie zdobywa tytuł Najlepszej Szkoły w Powiecie, co stanowi niezwykłe osiągnięcie i świadczy o naszym stałym zaangażowaniu w promocję bezpieczeństwa na drodze.
Wkrótce odbędzie się wielka gala finałowa, na której zostaną wręczone oficjalne nagrody. To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do uhonorowania naszych osiągnięć i podkreślenia roli naszej szkoły w edukacji społeczności lokalnej na rzecz bezpieczeństwa drogowego.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, którzy przyczynili się do tego wielkiego sukcesu. Razem tworzymy społeczność świadomą i odpowiedzialną, dbającą o bezpieczeństwo naszych dzieci.
Małgorzata Gawlik, Renata Klimek