„Pieskie życie zmieniamy na dobre”

RADIO

W dniu 15 grudnia 2023 roku gościliśmy w naszej szkole dziennikarzy Radio Kraków w ramach prowadzonej przez nich małopolskiej akcji „Pieskie życie zmieniamy na dobre” pod patronatem ekoMałopolski oraz Marszałka Województwa Małopolskiego pana Józefa Gawrona.
W audycji wzięli udział zaproszeni goście: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron; Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska Krzysztof Kaczmarski, pani Teresa Warecka, prowadząca dom tymczasowy dla zwierząt, Kierownik Referatu Środowiska i Gospodarki Komunalnej w Gminie Dąbrowa Tarnowska pani Krystyna Świętek. Gości powitała pani Anna Fido Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej oraz uczniowie naszej szkoły.
Dziennikarze Radio Kraków, na potrzeby audycji „Klinika Zdrowego Chomika” przeprowadzili wywiady z zaproszonymi gośćmi oraz uczniami, na temat niesionej pomocy psom i kotom.
Uczniowie naszej szkoły wraz opiekunami od wielu lat aktywnie angażują się w pomoc zwierzętom: kotom, psom, jeżom, ptakom, zwłaszcza w okresie zimowym. Dzięki swojej pomysłowości organizują ciekawe akcje: np. „Puszka dla głodnego brzuszka”, „Charytatywna Zumba”, zbiórka karmy i kocyków, zawieszanie karmników, budek lęgowych, instalowanie domków dla jeży.
16 grudnia przedstawiciele społeczności szkolnej wraz opiekunami gościli w rozgłośni Radio Kraków, gdzie wzięli udział w audycji „Klinika zdrowego chomika”, w której opowiedzieli o podejmowanych w szkole działaniach na rzecz poprawy losu zwierząt. Zapewnili słuchaczy, iż uczniowie dąbrowskiej dwójki w dalszym ciągu będą aktywnie angażować się we wszelkie akcje pomocy zwierzętom.
Bernadeta Pikul, Małgorzata Gawlik,
Renata Klimek, Lucyna Wróbel