Projekt „Europa i Ja” – słownik obrazkowy

EUROPAiJA

Świetliki realizując projekt „Europa i Ja” odkryli uroki i tajniki języka włoskiego. Ich kreatywność i zaangażowanie zaowocowały stworzeniem wyjątkowego obrazkowego słownika włoskiego, który nie tylko rozwijał umiejętności językowe, ale również wzbogacił doświadczenie kulturowe uczestników.
Cieszymy się, że uczniowie nie tylko poznali podstawy języka włoskiego, ale również zbudowali wspólnie obrazkowy słownik, który będzie nieustannie rozwijany. W trakcie projektu uczniowie zdobywali umiejętności komunikacji w języku włoskim. Poznali zwroty grzecznościowe, takie jak "Ciao" (cześć) czy "Come stai?" (jak się masz?), oraz pytania typu "Cosa ti piace?" (co lubisz?). Z każdym dniem ich słownictwo w języku włoskim stawało się coraz bogatsze.
Nasz obrazkowy słownik to rezultat twórczej pracy uczniów. Każdy mógł przynieść własny obrazek, aby wzbogacić słownik o nowe słowa i zwroty. Nauczyciele, z pełnym zaangażowaniem, starali się podpisać każdy przyniesiony obrazek, tworząc tym samym wyjątkowy zbiór słownictwa w języku włoskim, który przenosi naszą szkołę do serca europejskiej kultury.
Projekt „Europa i Ja” to nie tylko jednorazowe przedsięwzięcie. Nasz obrazkowy słownik będzie w kolejnych dniach systematycznie powiększany o nowe słowa i zwroty. Każdy uczestnik projektu ma możliwość wniesienia własnego wkładu, co sprawia, że nasza kolekcja staje się coraz bardziej różnorodna i pełna życia.
Nauczyciele świetlicy