Włochy na talerzu

Włochynatalerzu

W ramach projektu „Europa i Ja” uczniowie ze świetlicy naszej szkoły mieli okazję poznać tajniki kuchni włoskiej. To niezwykłe doświadczenie pozwoliło dzieciom na rozwijanie swoich umiejętności kulinar­nych oraz zdobywanie wiedzy o kulturze europejskiej.
Po zrealizowaniu kolejnego zadania z projektu, zatytułowanego „Włochy na talerzu”, dzieci entuzjastycznie podzieliły się ze społecznością szkolną swoimi kulinar­nymi odkryciami. Wśród wielu pysznych potraw, jakie udało im się przygotować, zwycięzcą okazała się pizza – prawdziwie włoskie danie, które zdobyło serca wszystkich uczestników.
Najbardziej ekscytującą częścią tego zadania było dla nas możliwość samodzielnego upieczenia pizzy. Dzieci mogły skorzystać z pieca, który sprawił, że cała aktywność nabrała smaku prawdziwej przygody kulinarno­-edukacyjnej. Oczywiście, aby podkreślić zaangażowanie i kreatywność uczestników, zorganizowaliśmy konkurs na „najsmaczniejszą” pizzę. Zwycięzcy otrzymali zasłużone nagrody, które miały na celu podkreślenie ich wysiłku i kreatywności.
Cieszymy się, że nasza szkoła może być świadkiem takich inspirujących projektów, które nie tylko edukują, ale także integrują społeczność szkolną. Dziękujemy pani Angelice, która sprawiła, że to wydarzenie było niezapomniane dla nas wszystkich.
Nauczyciele świetlicy