Nasi aktorzy wrócili z tarczą!

laur

8 grudnia 2023 r.. odbył się w Dąbrowskim Domu Kultury XII Przegląd Amatorskich Grup Teatralnych Laur Melpomeny. Nasza szkoła wzięła udział w kategorii wiekowej dla VII i VIII klas, ponieważ część aktorów była właśnie z klasy siódmej i ósmej. Atmosfera podczas całego procesu przygotowań była wspaniała. Żeby przełamać stereotypy sceniczne opiekun grupy wybrał niecodzienną konwencję: umieściliśmy czas akcji w czasach postapokaliptycznych i zgodnie z tym nurtem wszyscy mieli przygotowane kostiumy, które wizualnie olśniły publiczność. A przy okazji uczniowie mieli niezłą zabawę w kompletowaniu szczegółów stroju – co jest widoczne na zdjęciach z przeglądu. Pod względem aktorskim dosłownie wszyscy wykazali się niesamowitym zaangażowaniem i umiejętnościami – czas wielu godzin spędzony podczas przygotowań nie poszedł na marne i szkoła może być dumna ze swojej reprezentacji!
Konkurencja pod względem ilościowym nie była wielka – ale to świadczy tylko o tym – ile czasu i zaangażowania wymaga przygotowanie z dziećmi przedstawienia ze scenografią i kostiumami na poziomie przeglądu. W kwestii kostiumów jak zwykle bardzo, bardzo, bardzo dziękujemy rodzicom za wsparcie – kochani: bez Was, dzieci nie mogłyby przeżyć tej przygody w takim wymiarze! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!
Niniejszym niezmiernie miło jest nam poinformować, że w tej kategorii wiekowej Klub Teatralny Dwójka prowadzony przez p. Sławomira Batora okazał się najlepszy w powiecie!
Przedstawiamy poniżej listę naszych aktorów od najmłodszych do najstarszych z przyporządkowaniem
Hanna Zawiślak 5a - Podstolina
Maja Sternal 6a - narrator