"Jak się nie bać ortografii?"

ortografia

O tym, że wiedza z książek jest ponadczasowa i najwartościowsza wie chyba każdy, jak i również uczniowie klas II a i II b z Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej.

W oparciu o definicje i zasady pisowni "wyjątkowych" liter z lektury "Jak się nie bać ortografii?" Marcina Brykczyńskiego przygotowaliśmy grę w "statki" w wersji XXL.

Dzieci "trafiały" w U, Ó, Ż, RZ, H, CH, Ą, czy Ę (czyli tytułowe statki), aby zastosować zasady ortograficzne na przykładach i "zatopić" przeciwnika.

Zachęcamy do odwiedzin Oddziału dla Dzieci wspólnie z pociechami i spróbowania swoich sił indywidualnie w tej interesującej grze, z której można skorzystać w piątek do godz. 17:00, jutro (sobota) 10:00-14:00 lub w poniedziałek 11 grudnia w godzinach pracy działu. ZAPRASZAMY!!!

Żródlo: MBP