Warsztaty w świetlicy szkolnej „Zimowe Potrzeby Ptaków”

ekosowa

Cieszymy się, że nasza szkoła, dzięki zaangażowaniu świetlików z koła ekologicznego „EKOSOWA”, miała okazję uczestniczyć w inspirujących warsztatach ekologicznych pod hasłem „Zimowe Potrzeby Ptaków”. Spotkanie to było przeprowadzone przez praktykantkę pani Angelikę, która z pasją podzieliła się wiedzą na temat naszych skrzydlatych przyjaciół.
Na początku uczestnicy rozwiązywali zagadki, które wprowadziły ich w tematykę spotkania. Następnie dowiedzieli się o ptakach odlatujących na zimę, pozostających tu przez cały sezon zimowy oraz tych, które przylatują do nas zimą.
W trakcie warsztatów świetliki zaprezentowały swoją wiedzę, wymieniając ptaki, które można spotkać przy karmniku. Warto zauważyć, że dowiedziały się również, czym karmić ptaki, a czym nie, unikając produktów solonych, spleśniałych czy zamarzniętych.
Świetliki postanowiły pójść o krok dalej, dbając o ptaki w okresie, gdy pokrywa śniegu utrudnia dostęp do pożywienia. Razem stworzyli tłuszczowo-nasienne gwiazdki, pyszne przekąski dla ptaków, które zostały zawieszone na placu przedszkolnym i różnych miejscach w naszym mieście.
Na zakończenie warsztatów uczestnicy tworzyli swoje własne karmniki. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone, ale najważniejsze jest to, że wszyscy razem zadbaliśmy o nasze ptaszki. Pamiętajmy, że dbanie o środowisko i zwierzęta to nasza wspólna odpowiedzialność.
Dziękujemy świetlikom z kółka ekologicznego „ EKOSOWA” za zaangażowanie i pasję w działaniach ekologicznych. To ważne lekcje, które pozostaną z nami na długo, a nasze ptaki z pewnością docenią naszą troskę. Pamiętajmy, że edukacja ekologiczna to nie tylko nauka, to również praktyczne działania, które kształtują świadome społeczeństwo.
Razem możemy sprawić, że nasza planeta stanie się lepszym miejscem dla wszystkich istot. Dziękujemy za wspólną przygodę z ekologią!
Nauczyciele świetlicy