Gala Nagród dla Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Znaczek Pocztowy – Seniorzy bezpieczni w Świetle Odblasków” w Powiecie Dąbrowskim.

GALA

Dnia 5 grudnia 2023 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla finalistów z powiatu dąbrowskiego w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod nazwą „Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie”. Konkurs miał za temat „Znaczek pocztowy – Seniorzy bezpieczni w świetle odblasków” i został zorganizowany przez naszą szkołę. Wydarzenie cieszyło się Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty pani Barbary Nowak, Burmistrza Miasta Dąbrowa Tarnowska pana Krzysztofa Kaczmarskiego oraz Starosty Powiatu Dąbrowskiego pana Lesława Wieczorka.
Głównym celem konkursu było promowanie idei bezpiecznego poruszania się dzieci, a zwłaszcza seniorów, poprzez edukację i działania społeczne. Inicjatywa miała także uświadomić uczniom konieczność poznania i przestrzegania zasad ruchu pieszych. Dodatkowo, konkurs zachęcał uczniów, nauczycieli i rodziców do aktywnego zaangażowania się w kwestie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego poprzez edukacyjne inicjatywy i działania społeczne. Wartość noszenia elementów odblaskowych przez uczniów i seniorów, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, była również podkreślana, mając na celu zwiększenie ich widoczności i zapewnienie bezpieczeństwa na drodze.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz wychowanków świetlic szkolnych. Znaczna liczba nadesłanych prac sprawiła, że wybór najlepszych okazał się wyzwaniem, ze względu na wysoki poziom artystyczny prezentowany w zgłoszeniach pracach. Zwycięzcy otrzymali nagrody pocztą, a wybrane prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz na korytarzu Szkoły Podstawowej nr 2 Im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej.
Organizatorzy konkursu, pani Małgorzata Gawlik i pani Renata Klimek, serdecznie gratulują nagrodzonym i dziękują wszystkim za trud oraz czas poświęcony na przygotowanie prac konkursowych. Wyrażają także wdzięczność dyrekcjom i nauczycielom szkół, którzy aktywnie angażują się w poprawę bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym oraz zachęcają uczniów do udziału w konkursie.
Uroczystego wręczenia nagród, dokonali Burmistrz Gminy i Miasta Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski, Starosta Powiatu Dąbrowskiego pan Lesław Wieczorek, zastępca burmistrza pan Stanisław Ryczek oraz dyrektor szkoły pani Anna Fido. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu, konkurs nie tylko zyskał na prestiżu, ale także mógł oferować atrakcyjne nagrody, co z pewnością dodatkowo zmotywuje uczestników do aktywnego udziału w przyszłych edycjach konkursu. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Starosty i Burmistrza za ich istotny wkład w rozwijanie inicjatyw promujących bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym oraz rozwijanie świadomości społeczności lokalnej w tej ważnej kwestii.
Zaproszeni goście wyrazili swoje serdeczne podziękowania organizatorom konkursu za zaangażowanie w propagowanie bezpieczeństwa wśród uczniów i seniorów. W swoich słowach podkreślili, jak istotne jest edukowanie społeczeństwa, zwłaszcza najmłodszych, w kwestii bezpiecznego poruszania się po drogach.
Dodatkowo, Starosta i Burmistrz docenili rolę konkursu jako narzędzia promocji miasta Dąbrowa Tarnowska w skali całego kraju. Dzięki inicjatywie propagującej ideę bezpieczeństwa drogowego, nasze miasto zyskuje pozytywną widoczność i zdobywa uznanie na szerszym forum. Ich podziękowania dla organizatorów obejmują nie tylko wkład w edukację społeczną, lecz także promowanie pozytywnego wizerunku miasta, co przyczynia się do zwiększenia świadomości mieszkańców oraz społeczności ogólnopolskiej na temat Dąbrowy Tarnowskiej.
Małgorzata Gawlik, Renata Klimek