Wystawa "Drogi do niepodległości"

drogidoniepodlegosci

27 listopada klasa 4c uczestniczyła w poruszającej lekcji historii w bibliotece szkolnej. Pani Danuta Pikul, nauczyciel bibliotekarz i historyk, przygotowała dla uczniów wystawę zatytułowaną „Drogi do niepodległości”. W pasjonujący sposób opowiadała o losach Polaków walczących o wolność ojczyzny na przykładzie historii mieszkańca wsi Nieczajna, Pawła Babiarza, którego sama miała okazję poznać przed laty. Uczniowie obejrzeli pamiątkowe dokumenty, medale i zapiski ofiarowane przez uczniów, a zgromadzone przez panią Pikul. Zapoznali się też z ofertą książek, które w przystępny sposób wprowadzają uczniów w niełatwe dzieje naszej ojczyzny.
Dziękujemy za pouczającą i wzruszającą lekcję, która była doskonałym podsumowaniem naszych listopadowych rozważań o patriotyzmie.