Happeningowa kampania odblaskowa

20 września br. uczniowie klas młodszych i starszych naszej szkoły wraz z dyrekcją szkoły i nauczycielami uczestniczyli w „Odblaskowym happeningu”. Było to kolejne działanie w ramach małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła”. W dniu imprezy wychowawcy w klasach odczytali "Kodeks odblaskowej szkoły", który został stworzony przez samych uczniów.

Tuż po godzinie 8.00 uformowaliśmy kolumnę i w eskorcie policji, ubrani w kamizelki odblaskowe i zaopatrzeni w własnoręcznie wykonane plakaty wyruszyliśmy promować kampanię odblaskową, Podczas marszu skandowaliśmy hasła promujące noszenie odblasków, a przedstawiciele SKB "STOPKA" zbierali podpisy pod odezwą, która promuje noszenie odblasków. Podjęte przez nas takie działanie ma zwrócić uwagę dzieci, ich rodziców oraz innych pieszych na problem zagrożeń na drodze.

Finał marszu miał miejsce przed Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie powitał nas sam włodarz miasta p. Krzysztof Kaczmarski. Burmistrz poparł naszą akcję swoim podpisem. W trakcie marszu napotkanym przechodniom rozdawane były również elementy odblaskowe i cukierki od sponsora akcji p. Michała Bartnika – właściciela sklepu "Mrówka" w Dąbrowie Tarnowskiej.

„Odblaskowy happening” miał charakter lokalnej kampanii wzmacniającej poczucie bezpieczeństwa na drodze oraz promocję noszenia elementów odblaskowych, dlatego też Dyrekcja Szkoły i organizatorzy marszu serdecznie dziękują: Powiatowej Komendzie Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz właścicielowi sklepu PSB MRÓWKA w Dąbrowie Tarnowskiej za pomoc i współorganizowanie kampanii odblaskowej.

Koordynatorzy: M. Gawlik, M. Wódka, J. Wójtowicz