Gra pamięciowa: "Odblaskowe Znaki Drogowe"

3B

W ramach akcji "Odblaskowa Szkoła " podczas lekcji techniki w klasie 3b powstała gra pamieciowa:"Odblaskowe Znaki Drogowe". Uczniowie tworzyli 26 kartoników w formacie A4 pogrupowanych w pary, mające na jednej stronie takie same obrazki w parze, które przedstawiały znaki drogowe. Podczas gry uczniowie utrwalali sobie znaczenie poszczególnych znaków drogowych próbując zapamiętywać pary obrazków. Z ogromną starannością i zaangażowaniem powstawały poszczególne elementy gry. Głównym celem tworzenia gry było rozwijanie u uczniów umiejętności odróżniania różnego rodzaju znaków drogowych (ostrzegawczych, zakazu, nakazu, informacyjnych), rozumienie konieczności zapamiętania zasad obowiązujących na drodze jak również umiejętność odwzorowywania. Z gry tej bardzo chętnie korzystają także uczniowie pozostałych klas jak również świetlica szkolna.