7c poznaje kulturę żydowską w paragrafowej grze "Miasto Maliki"

POLINW ostatni piątek listopada uczniowie klasy 7c brali udział w niecodziennych warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w Ośrodku Spotkania Kultur przez przedstawiciela warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Dzieci dzięki zabawie zainicjowanej nowoczesną formą fabularyzowanej gry paragrafowej „Miasteczko Malki” mogły poznać wiele elementów życia codziennego i kultury oraz zasad funkcjonowania społeczności żydowskich. Pamiętamy, że przecież nasze miasteczko przed wojną należało do galicyjskich sztetlów. Spotkanie było pełne emocji w duchu rywalizacji między grupami. Na koniec każdy poznał grę towarzyską, w którą Żydzi mogą grać tylko podczas święta Chanuka: dreidel. Dwie lekcje minęły niezwykle szybko!