Cudze chwalicie, swego nie znacie! 6c w Tarnowie na wycieczce!

wycieczkatarnowNajpierw wszyscy wraz z opiekunami wybiegali się podczas bitwy laserowej w Laser Planet. W kazamatach areny walki wylano dosłownie hektolitry potu. Zabawa była przednia. Natomiast potem przyszedł czas na wizytę w Tarnowskim Muzeum Okręgowym i dokładne obejrzenie stałej wystawy ratuszowej, gdzie zgodnie z tegorocznym programem z historii uczniowie mogli zobaczyć na własne oczy broń z okresu szesnastego i siedemnastego wieku, a więc np. szable, bułaty, buzdygany, łuki, kusze, arkebuzy, muszkiety i wiele innych. W tarnowskim muzeum można zobaczyć zbroję towarzysza pancernego, husarza, stroje szlacheckie, oryginalne pasy słuckie, a także oryginalny namiot wzorowany na tureckich formach z epoki. Ozdoba kolekcji muzealiów jest jednak prawdziwa kopia husarska - jedna z kilku tylko zachowanych takich na świecie. Wycieczkę zwieńczyło wyspinanie się na wieżę ratuszową i podziwianie panoramy Tarnowa. Wszyscy wrócili do domów zadowoleni.