Spotkanie z „naszym” misjonarzem

spotkaniezpdabrowa

20 IX 2023 r., do naszej szkoły zawitał ks. Paweł Dąbrowa - misjonarz. Jest księdzem diecezji tarnowskiej pracującym w Republice Środkowoafrykańskiej.
Spotkał się z uczniami i nauczycielami opowiadając o swoich doświadczeniach misyjnych. Spotkanie było dla nas tym milsze, gdyż jest rodakiem naszej dąbrowskiej parafii i absolwentem naszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika.
Opowiadał o pracy duszpasterskiej; zwyczajach i wierze tamtejszych ludzi, budującej się nowej parafii im. Jana Pawła II, i warunkach w jakich żyją ludzie na tej afrykańskiej ziemi.
Dziękujemy mu za podzielenie się swoim doświadczeniem i życzymy zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego w dalszej pracy misyjnej.