„Bezpieczeństwo na Pierwszym Miejscu: Udana Próbna Ewakuacja w Naszej Szkole”

ewakuacja23W naszej szkole, jak co roku, odbyła się próbna ewakuacja, która ma na celu przygotowanie naszych uczniów do zachowania w sytuacjach zagrożenia. Akcja ta przebiegła bardzo sprawnie i była doskonałą okazją do ćwiczenia procedur ewakuacyjnych oraz zapewnienia bezpieczeństwa naszej społeczności szkolnej. Próbna ewakuacja była kompleksowo zorganizowana i nadzorowana przez doświadczonych strażaków z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Obecność strażaków była kluczowa, aby zapewnić profesjonalną ocenę i wsparcie podczas ewakuacji. Podczas ćwiczenia uczniowie mieli okazję zapoznać się z procedurami ewakuacyjnymi, takimi jak odpowiednie wyjścia, punkty zbiórki oraz sposoby komunikacji w sytuacjach kryzysowych. Dzięki temu, nasi uczniowie są teraz lepiej przygotowani do zachowania się w przypadku nagłego zagrożenia. Zależy nam na tym, aby nasza społeczność szkolna czuła się bezpiecznie, dlatego regularnie przeprowadzamy tego rodzaju ćwiczenia. Dzięki współpracy z profesjonalnymi strażakami możemy być pewni, że jesteśmy dobrze przygotowani na wszelkie ewentualności.