Gra komputerowa "Ale kosmos" stworzona przez uczniów klasy 8e

353631223 254257897248998 2008775979615001182 n

W minionym roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy 8e – Filip Dąbroś, Karol Twardy, Michał Skrzyniarz, Christian Szostok wraz z p. Justyną Wajdą podjęli się ukończenia projektu „Ale kosmos”, który zakładał stworzenie gry komputerowej nawiązującej do życia i twórczości patrona szkoły Mikołaja Kopernika. Wyzwanie to było o tyle trudne z uwagi na założenie, że korzystamy z umiejętności i wiadomości wykraczających poza podstawy programowe. W kwietniu gra została ukończona, a ostatnie dwa miesiące poświeciliśmy na testowanie jej przez uczniów. Gra „Ale kosmos” została napisana w języku C#, czyli nowoczesnym języku programowania stworzonym i rozwijanym przez Microsoft. Obecnie znajduje się w czołówce najpopularniejszych języków programowania na świecie. Została złożona w Unity, silniku do tworzenia trójwymiarowych oraz dwuwymiarowych gier komputerowych, takich jak wizualizacje czy animacje. Natomiast większość tekstur pochodzi z Pikseli.

Podziękowania kierujemy także do Rodziców chłopców, którzy wraz z p. Justyną Wajdą nadzorowali postępy projektu często po godzinach lekcyjnych, w ich czasie wolnym.

Budowanie kompetencji przyszłości nie byłoby możliwe, gdyby nie udział szkoły w projekcie „Laboratoria Przyszłości”, dzięki któremu pozyskaliśmy odpowiedni sprzęt do tworzenia gry.

Grę można pobrać w linku:

LINK

Zapraszamy do obejrzenia filmiku promującego

J.Wajda