Uroczyste rozdanie dyplomów w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

kangurW ubiegłą środę, tj. 21 czerwca uczeń klasy 4c Tymon Ćwierz odebrał dyplom oraz uczestniczył w podsumowaniu XXXII edycji międzynarodowego konkursu matematycznego, organizowanego przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Tymon uzyskał wynik bardzo dobry - najwyższy w naszej szkole. Uroczystość miała miejsce na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Patronami konkursu są Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. Warto wspomnieć, że w konkursie biorą udział dzieci z 80 krajów na całym świecie, a co roku w Polsce uczestniczy w nim ponad 230 000 „młodych matematyków”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.