Marzenia w obrazach

Uczniowie klas 4 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym o temacie „Kim zostanę, kiedy dorosnę...”. Każdy z uczestników zaprezentował swoje indywidualne upodobania, pasje oraz marzenia związane z przyszłym zawodem. Prace plastyczne były niezwykle różnorodne. Niektórzy uczniowie przedstawiali się jako przyszli lekarze, malując obrazy przedstawiające szpitale i ludzi w potrzebie. Inni marzyli o karierze w zawodzie sportowca i ilustrowali swoje prace piłkami, medalami i boiskami. Byli również tacy, którzy zafascynowani sztuką i muzyką, ukazywali się jako przyszli artyści czy też wybierali zawód fryzjera. To, co łączyło wszystkich uczestników konkursu, to ogromne zaangażowanie i praca, którą włożyli w swoje prace. Dzięki ich twórczości mogliśmy zobaczyć, jak różnorodne są marzenia i aspiracje dzieci w tym wieku. Każda praca była nie tylko wyrazem indywidualności, ale także refleksją na temat tego, kim chcieliby zostać w przyszłości. Pragniemy życzyć wszystkim uczestnikom konkursu, aby osiągnęli swoje wymarzone zawody. Niech ich praca, pasja i determinacja przyniosą im spełnienie marzeń.
M. Gawlik