Finał szkolnego turnieju rozgrywek w ekonomiczną bankową grę planszową „Rodzina Pieniążków"

rodzinapieniazkowW środę siódmego czerwca chętni uczniowie klas trzecich z delegacją chętnych dzieci z klas pierwszych wzięły udział w szkolnym turnieju ekonomicznej gry bankowej „Rodzina Pieniążków”. Finał odbył się w obecności wicedyrektora szkoły, Pani Małgorzaty Wódki oraz dyrektora dąbrowskiego oddziału PKO Bank Polski Pani Anny Gaczoł, która swoją obecnością podkreśliła żywą i owocną współpracę PKO BP z dąbrowską SP2. Egzemplarze „Rodziny Pieniążków” w zasobach Szkolnego Klubu Gier Planszowych znalazły się dzięki właśnie takiej współpracy. W grze oprócz walorów rozrywkowych można znaleźć wiele elementów edukacyjnych poszerzających u dzieci podstawy z dziedzin takich jak przedsiębiorczość, oszczędzanie, ekologia, zdrowe odżywianie czy bezpieczeństwo w sieci lub na drodze. Są to bardzo ważne dziedziny życia, o których nigdy nie należy zapominać i których nigdy nie jest w szkole za dużo. Właśnie dlatego jest to świetne wdrożenie dzieci w kształtowanie kompetencji kluczowych takich jak wiedza z zakresu bankowości czy zaradności życiowej. Wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Wódka podkreśliła, że tematyka „Rodziny Pieniążków” doskonale wpisuje się w szkolny program profilaktyczny. Sam turniej co roku jest przygotowany z myślą o klasach trzecich i na trwałe wpisał się już w coroczny grafik naszych przedsięwzięć. Całość turnieju została przygotowana przez opiekunów Graciarni przy współpracy z Panią Renatą Nadolską jako łącznikiem między oddziałami. Nad właściwym przebiegiem turnieju czuwały po odpowiednim przeszkoleniu uczennice klasy 8d. Zabawa trwała od 12.30 do godziny 14.30. W tym roku bardzo chciała wziąć udział w rozgrywkach niewielka delegacja pierwszoklasistek – ich odwaga została nagrodzona słodką zachętą na przyszłość w postaci cukierków Aby wygrać w grze należało mieć trochę szczęścia oraz trzeba było dobrze odpowiadać na zagadnienia z wyciąganych kart. Zwycięzcami zostali:

I m. – Zuzanna Grabka
II m. – Aleksandra Pyzik