Finał konkursu matematycznego „Mistrz tabliczki mnożenia klas czwartych 2023”

tabliczkamnozeniakl4

W dniu 30.05.2023 r. odbył się drugi etap, finałowy, konkursu dotyczącego tabliczki mnożenia. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 30 osób z wszystkich klas czwartych. Uczniowie pisali test składający się z różnego typu zadań dotyczących tabliczki mnożenia i dzielenia, na rozwiązanie którego mieli 15 minut. Nad całością matematycznych zmagań czuwała Katarzyna Liro, która była inicjatorem i głównym organizatorem, oczywiście we współpracy z nauczycielami matematyki. Poziom turnieju był bardzo wyrównany, o czym świadczą wyniki tegoż konkursu.
Miło jest ogłosić laureatów :
I miejsce – Julia Smołkowicz z kl.4a - zdobyła maksymalną ilość punktów (118) w czasie 9 minut
II miejsce – Natasza Prorok z kl. 4a - osiągnęła 117 na 118 możliwych punktów w czasie 10 minut
III miejsce – Aleksandra Kupiec z kl. 4b – zdobyła 116 na 118 punktów również w czasie 10 minut.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych matematycznych potyczkach!