Ahoj przygodo! Zielona Szkoła 2023 - Rimini, Włochy

Wlochy

W dniach od 29 maja do 7 czerwca uczniowie klas 5-8 naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Włoch. Przygoda ze słoneczną Italią rozpoczęła się od zwiedzania Wenecji – miasta położonego na 117 wyspach połączonych 417 mostami. Pani przewodnik, mieszkająca od 20 lat w jednej z dzielnic miasta, opowiedziała nam historię Mostu Westchnień, Placu Św. Marka oraz Pałacu Dożów. Poznaliśmy również tradycje masek weneckich, karnawału i gondolierów. Spacerując niezwykle urokliwymi, wąskimi i krętymi uliczkami, dowiedzieliśmy się, jak wygląda codzienne życie mieszkańców miasta, które każdego roku odwiedzają tysiące turystów. Po pełnym wrażeń dniu dotarliśmy do miejsca zakwaterowania w Rimini. Kolejne 2 dni upłynęły nam na zwiedzaniu zabytków miasteczka oraz wspólnym wypoczynku nad Morzem Adriatyckim. W niedzielę 4 czerwca udaliśmy się na wycieczkę do San Marino – jednego z najmniejszych państw Europy. Ta mała republika leżąca na zboczach góry Titano zachwyciła nas swoim urokiem, widokiem rozpościerającym się ze wzgórza oraz przepiękną Bazyliką San Marino. W naszej pamięci na pewno pozostanie wyprawa do Parku Miniatur, gdzie mogliśmy w jednym miejscu zobaczyć największe atrakcje architektury i kultury Włoch oraz wielu miast europejskich. Niektórzy z nas sfotografowali się przed... „Wieżą Eiffla”. W Parku Miniatur świetnie też bawiliśmy się, „pływając wąskimi kanałami Wenecji” oraz zjeżdżając na wodnych kolejkach. Nie mogło oczywiście zabraknąć czasu na skosztowanie tradycyjnych włoskich przysmaków. Pizze, makrony i desery lodowe cieszyły się ogromną popularnością. Zadowoleni, opaleni, bogatsi o nowe wrażenia i doświadczenia, wróciliśmy do Dąbrowy, planując już kolejną wyprawę w przyszłym roku szkolnym.

Podróż

Wenecja