Chętne dzieci z klas trzecich uczą się zasad gry ekonomicznej!

gra ekonomiczna

W ostatni wtorek maja odbyło się przygotowanie uczniów klas trzecich do szkolnego turnieju w ekonomiczną grę bankową pt Rodzina Pieniążków, która znajduje się w zasobach Szkolnego Klubu Gier Planszowych dzięki uprzejmości dąbrowskiego oddziału PKO BP. Na elementy gry składają się: plansza, postacie, kostka niezbędna do wykonywania ruchu, 12 kart zdolności specjalnych wspomagających graczy, karty zwycięstwa, żetony przyjaźni, żetony pieniędzy, zdarzenia losowe, które przeszkadzają graczom i esencja całej gry, czyli karty z zadaniami. To 90 kart z zakresu: przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego odżywiania i niemarnowania żywności, oszczędzania, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, cyberbezpieczenstwa. To dzięki nim właśnie podczas zabawy dzieci poznają w sposób mimowolny i niewymuszony bardzo ważne zasady związane z tymi obszarami naszego życia, które stanowią dla każdego na co dzień zagrożenia lub przynoszą odpowiednie obowiązki. Dlatego bardzo ważna jest wiedza zdobyta na takich zajęciach, aby wiedzieć, jak postępować w poszczególnych sytuacjach, jakie mogą nas spotykać każdego dnia. Już niebawem zostaną przeprowadzone rozgrywki turniejowe z ciekawymi nagrodami!