Graciarniacy w akcji!

Graciarniacy w akcji

Poniedziałkowe popołudnie bywalcy naszego rozrastającego się Szkolnego Klubu Gier Planszowych opanowali zasady nowej gry, czyli Odlotowego Wyścigu z wydawnictwa #gamesfactory. Gra jest w zasobach klubu od długiego czasu, ale jak dotąd – mimo atrakcyjnej oprawy – nie było odważnych, żeby spróbować ją opanować. Aż do dzisiaj! Już sam wstęp w instrukcji zdradza, co się będzie działo: „U progu XX wieku nastał renesans pary, stali i tajemniczej potęgi elektryczności! Nikola Tesla, szalony geniusz, ściągnął do Szwajcarii najtęższe umysły świata, aby rzucić im wyzwanie w szalonym wyścigu przez Alpy – wyścigu, w którym wszystkie chwyty są dozwolone. Na tym neutralnym terenie słynni wynalazcy będą konstruować i eksploatować do granic możliwości wymyślne machiny własnego projektu, by raz na zawsze rozstrzygnąć, kto jest godzien miana najwspanialszego wynalazcy wszech czasów!” Odlotowy Wyścig to gra, która sprytnie łączy ze sobą kilka mechanik. Między innymi, umieszczanie kości (dice-placement), dobór kart (draft), rozpatrywanie poszczególnych faz i realizowanie akcji. Połączenie z zasadami dodatkowymi sprawia, że trzeba mocno mózgować, żeby rozwijać swój wehikuł i starać się, żeby poruszał się do przodu i wyprzedzał innych współgraczy. Gra została przyjęta w gronie klubowiczów wręcz entuzjastycznie. Jak to mówią: Będzie grane! Druga grupa, złożona tylko z chłopaków, zajęła się poznanym na ostatnich zajęciach strategiczno – wojennym tytułem w oprawie futurystycznej: Neuroshima Hex z wydawnictwa #portalgames. Momentami emocje osiągały tak wysoki punkt zenitu, że trzeba było wprowadzić strefę czasową ciszy.