Warsztaty dla rodziców i dzieci – figurki z masy cukrowej!

misie warsztaty

W poniedziałkowe majowe popołudnie odbyły się niecodzienne zajęcia skierowane do rodziców i dzieci z klas 1-3. Idea takiego spotkania pozwala na dobrą zabawę w rodzinnej atmosferze, uczy czegoś nowego i wyzwala niesamowite pokłady wrażeń związanych ze wspólnej pracy rodzica i dziecka, co jest nie tylko formą przyjemnie spędzonego popołudnia, ale przede wszystkim możliwością pogłębiania bardzo istotnych więzi polegających na tworzeniu i przebywaniu razem jednocześnie. Uczestnicy tego miniprojektu stanęli przed nie lada wyzwaniem: stworzeniem rodzinnego misia z masy cukrowej. I wszyscy jednocześnie mogli się przekonać, że aby opanować ten materiał plastyczny, to trzeba naprawdę dużego wysiłku manualnego. Jednak nikt się nie zrażał i pod dyktando prowadzącego po kilku godzinach udało się stworzyć całą galerię przepięknych misiów i kotków, które mogą stanowić niesamowitą pamiątkę wspólnej pracy dzieci i ich mam. Chociaż, z drugiej strony…cała radość polega na tym, że takiego misia można potem po prostu…zjeść. A prawdziwa pamiątka to poczucie dobrze spędzonego czasu… Kolejne zajęcia dla tych, którzy już się nie załapali, odbędą się już niedługo – zapraszamy tuż po wakacjach!
Sławomir Bator