Spotkanie polskich miast partnerskich w Budapeszcie

Budapeszt

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, Anna Fido, w dniach 5-7 maja 2023 roku wraz z przedstawicielami władz powiatu i miasta XVIII dzielnicy Budapesztu i Dąbrowa Tarnowska, na czele z panem Burmistrzem Krzysztofem Kaczmarskim i panem Starostą Lesławem Wieczorkiem wzięła udział w Spotkaniu polskich miast partnerskich w Budapeszcie. W ramach programu przeprowadzono mecz siatkówki, sadzenie drzewa przyjaźni, wizytę w Parlamencie oraz prezentację sztuki polskiej i dzielnicowej, degustacja polskiej kuchni, warsztaty sztuki ludowej z Zalipia, pokaz sztuki walki Baranta i łucznictwa tradycyjnego. Odbył się także konkurs interaktywny w ogrodzie muzeum dla uczniów z dzielnicy i uczniów z Polski.
Dyrektor Anna Fido, wraz z dyrektorami szkół podstawowych i powiatowych, instytucji kultury i sportowych, stowarzyszeń, uczestniczyła w spotkaniu z przewodniczącym Kuratorium Fundacji im. Wacława Felczaka nt. aplikowania o środki finansowe z tej fundacji na realizację wspólnych, partnerskich przedsięwzięć. W związku z tym m.in. dyrektor SP 2, 7 maja 2023 roku podpisała list intencyjny, celem nawiązania partnerstwa ze szkołami XVIII Dzielnicy Budapesztu.