Wycieczka klas piątych do Centrum Nauki Leonardo da Vinci

checiny

Dnia 27 kwietnia 2023 r. uczniowie klas piątych udali się na wycieczkę do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. Młodzież miała okazję podziwiać fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonarda da Vinci – mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Obejrzeli wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która ma na celu uświadomić zwiedzającym jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Następnie wzięli udział w warsztatach "Od korzeni po koronę, poznaj drzewa lepszą stronę", dzieki którym poznali wiele ciekawych, być może nieznanych wcześniej faktów z życia drzew, nauczyli się rozróżniać ich gatunki, elementy budowy, a także określać wiek poszczególnych osobników. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik wykonał pachnącą lasem świeczkę. Ponadto poprzez indywidualną zabawę poznawali fizykę, chemię, matematykę, medycynę i robotykę. Tak ciekawa wycieczka z pewnością przyczyniła się do rozwoju kreatywności i rozbudziła ciekawość świata wśród jej uczestników.