Podsumowanie X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tam, gdzie żył i pracował – miasta Mikołaja Kopernika”

Podsumowanie X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
Od dziesięciu lat Szkoła Podstawowa nr 2 stara się sławić postać wielkiego Polaka – Mikołaja Kopernika – patrona wielu szkół w naszym kraju, w tym także naszej „Dwójki”.
20 kwietnia br. odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowego Ogólnopolskiego konkursu Plastycznego pod hasłem „Tam, gdzie żył i pracował – miasta Mikołaja Kopernika”, który w tym roku cieszył się ogromną popularnością. Patronat nad konkursem objęli Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Wiesław Krajewski oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.
Gośćmi uroczystości byli: pani Urszula Popek - Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm Wiesława Krajewskiego, pan Stanisław Ryczek - Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Gospodarzem spotkania była pani Anna Fido – Dyrektor SP nr 2. W tym miejscu pragniemy wszystkim wymienionym osobom serdecznie podziękować na ufundowanie cennych i różnorodnych nagród, które będą motywować naszych uczniów do udziału w kolejnych przedsięwzięciach i doskonalenia swoich umiejętności artystycznych.
Uroczystości towarzyszyła barwna i ciekawa wystawa nagrodzonych prac oraz tych, które zasłużyły na wyróżnienie. Będzie można ją oglądać do końca kwietnia w holu naszego budynku przy ul . Matejki 8. Zapraszamy do jej obejrzenia wszystkich uczniów oraz rodziców odwiedzających szkołę.
Podczas spotkania Laureaci konkursu z naszej szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Cieszymy się, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie wszystkich kategorii.
Nagrody i gratulacje otrzymali:
Joanna Moździerz kl. I b - I miejsce - kategoria: Świetlica Szkolna
Igor Wrona kl. I b - I miejsce - kategoria: klasy I-III
Fabian Piotrowicz kl. 4a - I miejsce - kategoria: klasy IV-VIII
Szymon Okipny kl. V a - I miejsce kategoria: klasy IV-VIII
Weronika Bańbor kl. V b - II miejsce - kategoria: klasy IV-VIII
Organizatorami konkursu były panie: Małgorzata Gawlik, Renata Klimek, Marzanna Pikul.