Oblężenie Graciarni

graciarnia2023

Po przerwie świątecznej nasi klubowicze byli tak stęsknieni, że pojawili się w poniedziałkowe popołudnie w pełnym składzie. Trudno było ogarnąć 15osobowy żywioł, ale udało się. Choćby dlatego, że duża część osób postanowiła przypomnieć sobie ulubione tytuły. Graliśmy w kilka ambitniejszych gier w kilku grupach i przez tłumaczenie zasad ledwo zmieściliśmy się w dwóch godzinach rozgrywek. Na stoły wpadły takie tytuły jak Dobry Rok ( #dobryrok ) od #lucrumgames , gdzie należało wcielić się w ród wybranych zwierzątek i przygotować swój dom na przetrwanie zimy. W międzyczasie należy swoich robotników wysyłać do miejsc, gdzie dzięki odpowiednim rzutom kośćmi można zebrać potrzebne surowce, przedmioty lub owoce czy warzywa, żeby potem z ich pomocą zbudować przyjemnostki na kartach, dzięki którym zdobędziemy określone punkty. Przepięknie wydana gra z ogromna ilością komponentów dosłownie skradła serca dzieci.
Dwie grupy grały w znany i lubiany #dominion od #iuvigames – nowi gracze tez pokochali ten tytuł, który uczy mechaniki deckbuildingu, czyli jednej z bardziej ostatnio popularnych mechanik stosowanych w nowoczesnych grach planszowych.
Swój debiut w tej grupie wiekowej miała też bardzo edukacyjna i historyczna gra o historii polski z serii #timeline od #rebel- w tej karciance należy układać na osi czasu karty tak, aby daty wydarzeń historycznych po odwróceniu karty były we właściwym miejscu w czasie. Pięknie wydane karty i odpowiednia motywacja równoważą w tej grze edukacyjny charakter i pozwalają czerpać z szybkiej rozgrywki prawdziwą satysfakcję. A przy okazji można sobie przypomnieć całe mnóstwo wydarzeń historycznych.
Już czekamy na następne zajęcia!