Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

eliminacjebrd

04.04.2023 r. w budynku Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego.
W eliminacjach wzięły udział drużyny z 5 szkół gminy Dąbrowa Tarnowska: Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie, Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim.
Tuż po godzinie 9:00 wszyscy uczestnicy Turnieju wraz z opiekunami zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie zostali przywitani przez Dariusza Węglowskiego - dyrektora szkoły w Nieczajnie Górnej oraz Martę Chrabąszcz - dyrektora Centrum Usług Wspólnych.
Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwali : Anna Kopeć – przewodnicząca Jury oraz Stefania Kądzielawa, mł.asp. Piotr Niemstak, mł.asp. Michał Tyka, mł.asp. Jan Zięba, post. Aleksandra Bator, Zdzisław Wójtowicz, Anna Wolak.
Wyniki z przeprowadzonych eliminacji:
w klasyfikacji zespołowej szkół podstawowych I grupa wiekowa tj. w wieku 10 -12 lat
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
w składzie: Kacper Ryczek, Oliwia Januś, Maja Sternal, Jakub Mączka
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej
w składzie: Ewa Pikul, Julia Szwajkosz, Antoni Jabłoński, Karol Kogut
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej
w składzie: Eliza Czternastek, Martyna Pater, Hubert Pochopień, Karol Słupek
w klasyfikacji zespołowej szkół podstawowych II grupa wiekowa
I miejsce: Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
w składzie: Patryk Kaczocha, Bartosz Kogut, Kacper Kupiec
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
w składzie: Marcelina Kogut, Mikołaj Stankiewicz, Wojciech Sternal
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej
w składzie: Julia Partyńska, Adam Ciąbor, Paulina Chudy
Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 20.04.2023r. w Szkole Podstawowej w Oleśnie, zakwalifikowano drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie.
Wyróżnieni zostali również najlepsi uczestnicy byli nimi: Jakub Mączka i Patryk Kaczocha.
Nagrody dla zwycięzców ufundował Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. W imieniu Burmistrza nagrody wręczył Zastępca Burmistrza Stanisław Ryczek, który podziękował uczestnikom i ich opiekunom za udział i życzył zwycięzcom godnego reprezentowania naszej gminy w eliminacjach powiatowych.
źródło: UM