Poznaj zanim zdecydujesz – DZIEŃ OTWARTY w naszej szkole!

dzienotwarty2023dzieci

W piątek 17 lutego 2023 r. o godzinie 17.00 w budynku przy ul. Matejki 8 odbył się oficjalny i specjalnie na tę okazję przygotowany Dzień Otwarty – Poznaj zanim zdecydujesz - przygotowany przede wszystkim dla wszystkich sześciolatków i ich rodziców, którzy chcieli bliżej poznać szkołę. Dzień otwarty organizujemy po to, aby można było dokładnie poznać ducha szkoły, jej osiągnięcia, bazę materialną oraz nauczycieli.
Dyrektor szkoły, p. Anna Fido zapewniła, że w budynku naszej szkoły można się uczyć na wiele sposobów. Obecnie nowoczesna szkoła musi zapewniać edukację wielowymiarową i angażującą wszystkie możliwe zmysły. Nauczyciele realizując podstawę programową nie zapominają o ważnych umiejętnościach potrzebnych potem dzieciom na każdym kroku, czyli o kompetencjach kluczowych czy umiejętnościach życiowych i starają się zarażać swoją pasją do nauczanego przedmiotu.
Nauczyciele bardzo starali się w ciągu tego wieczora ukazać dzieciom to, co najlepsze i to, co pozwoli potem, w trakcie trwania procesu edukacji, wydobywać ciągle tylko to, co dobre i twórcze. Dlatego właśnie przedszkolaki mogły zobaczyć np. historyka jako rycerza z prawdziwym mieczem u boku, opiekunów zajęć związanych z gotowaniem – jako kucharzy itd… Zanim jednak dzieci mogły to wszystko zobaczyć, obejrzały specjalnie na tę okazję przygotowany występ.
Na początku zaserwujemy Państwu prawdziwą ucztę dla oczu i uszu. Czeka nas dzisiaj mnóstwo atrakcji, a szczególnie w tym miejscu - wokalnych i tanecznych.
Występy otworzyła piękną piosenką Kaja Piekielniak, która swój talent rozwija pod opieką p. K. Banasia.
Następnie odbył się pokaz tańca wykonanego pod kierunkiem p. Małgorzaty Gawlik i p. Anny Augustyńskiej. Tancerkami były nasze wspaniałe świetlicowe Gwiazdeczki!
Pan Kamil Banaś w ramach kółka muzycznego wraz z prowadzonym przez siebie zespołem DO RE MI zaprezentował razem z wokalistami kolejne piosenki wprost z powiatowego przeglądu Płomień, z którego w tym roku nasza szkoła wróciła jako zwycięzca. Śpiewały: Magdalena Sytoń i Zofia Ciećko.
Swoje możliwości pokazał też zespół taneczny przygotowany specjalnie na ten cel przez p. Beatę Chmielewską i p. Renatę Świątkowską.
Koniec części artystycznej był pod znakiem wspólnej zabawy dla wszystkich sześciolatków. Pan Kamil zaprosił wszystkie dzieci na środek Sali do tanecznych wygibasów.
Potem wszyscy nasi najmłodsi goście zostali porwani w głąb szkoły na oglądanie i przeżywanie wszystkich zgromadzonych atrakcji czekających na nich w całym budynku.
W tym czasie odbyła się dla rodziców i opiekunów prezentacja oferty naszej szkoły, którą przedstawiła Pani Dyrektor.
Po wszystkim konferansjer zaprosił zgromadzonych gości do skorzystania z naszej oferty.
Zaznaczył, że przekraczając mury szkoły dzieci nie tylko poszerzą swoją wiedzę, ale również będą miały możliwość rozwoju zainteresowań, a co za tym idzie, będą spędzać czas w przyjaznej i życzliwej atmosferze.
Rodzice mogli się przekonać, że ogromnym atutem szkoły jest rozmieszczenie oddziałów w dwóch dostępnych budynkach. Dzięki temu młodsze dzieci z klas 1-3 uczące się w obrębie jednego budynku nie są narażone na styczność z uczniami dużo starszymi, co zdecydowanie wpływa na lepsze samopoczucie u młodszych dzieci każdego dnia i eliminuje sytuacje dyskomfortu spowodowane ewentualnymi negatywnymi relacjami, natomiast roczniki wyższe mogą liczyć na atmosferę wyważoną i bardziej skłaniającą do wytężonej pracy.
Oprócz możliwości obejrzenia sal i zaplecza, dzieci oraz rodzice mogli w przyjaznej atmosferze zatrzymać się przy stoiskach tematycznych i skorzystać z degustacji zdrowej żywności na parterze. Można było spróbować wiele rodzajów pysznych przekąsek przy szwedzkim stole.
Nauczyciele pracujący w naszej szkole przygotowali atrakcje na specjalnych naukowych stoiskach, takich jak kącik języków obcych czy kącik profilaktyki ABC. W różne akcje zaangażowani byli wszyscy nauczyciele i obsługa.
W innym miejscu można było sprawdzić jak działa technologia 3D i stworzyć coś ciekawego dzięki specjalnym pisakom. Będąc przy nowoczesnej technologii dzieci zostały zaproszone na podróż magicznym dywanem w sali informatycznej; nie zabrakło też prawdziwego toru przeszkód skonstruowanego przez wuefistów, czy zabaw z chustą animacyjną. Oprócz tego można było odwiedzić inne specjalne stanowiska, dzięki którym wszyscy dowiedzieli się jak funkcjonuje Zielona Szkoła, Biała Szkoła, kluby Majsterkowicza, spotkania „Z elektroniką na Ty”, kółko szachowe Szach-Mat i Szkolny Klub Gier Planszowych Graciarnia czy SKK Gotuj z pasją. . Wszystko skończyło się dopiero po kilku godzinach! Na następny, równie atrakcyjny dzień otwarty zapraszamy za rok!
S.Bator