Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. ,,Europa i Ja”

certyfikatgawlik2023

W roku szkolnym 2022/2023 świetlica szkolna wzięła udział ogólnopolskim projekcie edukacyjnego pt. ,,Europa i Ja”. Celem projektu było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Świetliki wybrały sie w wirtualną podróż po Francji. Projekt polegał na realizacji 10 zadań . Tematyka zadań obejmowała:
symbole narodowe, bajkę, książkę, słuchowisko pochodzące z wybranego kraju, słowniczek obrazkowy, co koniecznie należy zobaczyć w wybranym państwie, zwierzęta i roślinność, kuchnia, muzyka, europejskie zabawy, liczymy w innym języku, sławni Europejczycy.
Świetliki dwa razy w miesiącu wykonywały wybrane przez siebie zadanie i świetnie sie przy tym bawiły. W ciekawy i przyjazny sposób zdobywały wiedzę o przepięknej Francji. Dokumentowały to na stronie szkoły oraz na zamkniętej grupie projektowej Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. ,,Europa i Ja” na Facebook’u.
M.Gawlik