Wielka wygrana w Małoposkim Konkursie “Odblaskowa szkoła”

odblaskowa szkola

W środę 25 stycznia 2023 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XII Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Celem Konkursu było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Dał on możliwość wykazania, że dana szkoła nie tylko uczy, ale także dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Celem akcji było też promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.
Na początku uroczystości głos zabrali niektórzy zaproszeni goście, tj. : Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski, Łukasz Smółka – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty oraz mł. insp. Maciej Rymar – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie. Każdy z nich w swoim przemówieniu podkreślił ogromne znaczenie konkursów i szeregu innych przedsięwzięć realizowanych na rzecz bezpieczeństwa zwłaszcza najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
Nasza szkoła zdobyła 1457 punktów i uklasyfikowała się na III miejscu z nagrodą pieniężna 4 tys. zł, zdobyła również tytuł najlepszej szkoły w powiecie dąbrowskim oraz wyróżnienie za szatę graficzną sprawozdania. Nagrody wręczali Pan Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski, Łukasz Smółka – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, a zarazem Przewodniczący Małopolskiej Wojewódzkiej Rady bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty, mł. insp. Maciej Rymar – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie oraz insp. Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w nowym Sączu. Na uroczystej gali obecny był insp. Mariusz Ciarka – Rzecznik Komendanta Głównego Policji, Dyrektorzy Małopolskich Ośrodków Ruchu Drogowego w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie, Pan Marek Dworak - Pełnomocnik Ministra Infrastruktury ds. ruchu rowerowego i bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także Przedstawiciele Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Ponadto podczas gali uczennice naszej szkoły zostay wybrane do wręczenia statuetek „Ambasadora Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”.
Urozmaiceniem spotkania był występ Zespołu Golec uOrkiestra.
Organizatorami Konkursu byli: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Polski w Krakowie, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu składamy wielkie podziękowanie.
M.Gawlik