„Pozwólmy Ziemi Oddychać”

325468429 5509910889136998 3391215217424765582 n

W grudniu 2022 r. zakończyliśmy realizację projektu ekologicznego w ramach Konkursu Fundacji PKO Banku Polskiego „Pozwólmy Ziemi Oddychać”. Zrealizowaliśmy szereg zadań mających na celu propagowanie ekologii wśród dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnej. Celem działań było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że znaczna ilość drzew i obszarów zielonych w istotny sposób wpływa na jakość powietrza. Projekt zaangażował dzieci i młodzież w pielęgnację roślin, rozwój ich zainteresowań przyrodniczych. Umożliwił im także rozwój ich zainteresowań przyrodniczych oraz realizację treści programowych w formie zajęć praktycznych z zakresu botaniki, zoologii i ekologii.

W ramach realizacji projektu zostały wykonane działania:

-       utworzenie alei drzew wokół budynku szkoły z ławeczką Mikołaja Kopernika – patrona szkoły;

-       oznaczenie nasad roślin na tabliczkach informacyjnych;

-       zakupienie i umieszczenie karmników i budek lęgowych dla ptaków;

-       utworzenie ogrodu letniego;

-       współpraca z Nadleśnictwem w Dąbrowie Tarnowskiej;

-       zorganizowanie gminnego turnieju „EkoGala”;

-       konkursy, prelekcje oraz zajęcia na temat ochrony środowiska naturalnego i znaczenia terenów zielonych dla życia na Ziemi.

Projekt został dofinansowany ze środków Fundacji PKO Banku Polskiego.

pkofundacja