Środowiskowa Wieczornica Seniora w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

wieczornica2023

„Jest taki dzień…”

To dzień, ale też wieczór rozświetlony blaskiem świec i kolorowych świateł oraz mocą ciepłych słów skierowanych do kochanych Babć i Dziadków.

Tradycyjna „Wieczornica Seniora” w Szkole Podstawowej nr 2 rozpoczęła się od powitania przez Panią Dyrektor licznie zgromadzonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas najbliżsi naszych uczniów - Babcie i Dziadkowie. Na tę uroczystość przybyli również przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej p. Krzysztof Kaczmarski, Wiceburmistrz p. Stanisław Ryczek, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Wiesław Mendys. W spotkaniu uczestniczyli także emerytowani Nauczyciele naszej szkoły, Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku na czele z p. Małgorzatą Majchrowicz oraz Rodzice pierwszoklasistów.

Najmłodsi uczniowie przedstawili inscenizację bożonarodzeniową przygotowaną przez wychowawczynie: Teresę Gizę, Renatę Klimek i Justynę Wajdę. Występ najmłodszych uczniów był ubogacony pięknym śpiewem oraz widowiskowym tańcem. Nad oprawą muzyczną czuwał p. Kamil Banaś. W czasie wieczornicy bożonarodzeniowe pastorałki zaśpiewały także  uczennice klas starszych.

W części finałowej nasi Seniorzy otrzymali życzenia długich lat życia w zdrowiu, szacunku i miłości najbliższych. Uroczystości towarzyszył słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców uczniów klas pierwszych oraz występ zespołu muzycznego w tradycyjnych strojach krakowskich, śpiewający i grający polskie kolędy i pastorałki. Z zespołem wystąpiły  dziewczęta z klasy 8c.

Ten wieczór, pełen kolęd, pięknych kostiumów i zapachu pieczonego ciasta, pozostanie na długo w pamięci uczestników uroczystości, która na stałe jest wpisana w historię dąbrowskiej „Dwójki”.

Opracowanie: Justyna Bieś, Marzanna Pikul