Finał III edycji Szkolnego Turnieju Debat Oksfordzkich

debata18 stycznia reprezentanci SP2 (klasa VIII e wraz z opiekunem), w ramach Finału III edycji Szkolnego Turnieju Debat Oksfordzkich, mieli okazję obserwować zmagania uczniów I LO im . Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej. Spór na słowa dotyczył kwestii: „Media ogłupiają”. Padło wiele ciekawych argumentów, wykorzystano ogrom uzasadniających przykładów, a przede wszystkim zaprezentowano wysoki poziom dyskusji i umiejętności retorycznych. Udział w spotkaniu stał się pobudką do refleksji na temat roli mass mediów, etycznej odpowiedzialności ich twórców i użytkowników, a także znaczenia umiejętności skutecznego przemawiania. Choć najwyższe podium zajęła jedna drużyna, to trzeba przyznać, że obu udało się zrealizować retoryczny postulat: movere (poruszyć), docere (pouczyć), delectare (zachwycić). Uczestnikom debaty gratulujemy ciekawych pomysłów, warsztatu krasomówczego, postawy. Dyrekcji, organizatorom dziękujemy zaś za zaproszenie i gościnne przyjęcie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje.