Prelekcja pt., „Gdy codzienne życie bardzo boli”

spotkaniezpsychoologiemW dniu dzisiejszym uczniowie klas szóstych i siódmych wzięli udział w prelekcji pt., „Gdy codzienne życie bardzo boli”, którą poprowadzili specjaliści Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej: Pani Karolina Mach oraz Pan Mariusz Wielgus. Celem spotkania było wsparcie młodych ludzi wchodzących w okres dojrzewania. Podczas spotkania poruszono ważne zagadnienia. Pan Mariusz rozmawiał z uczniami o depresji, omawiał jej przyczyny, objawy, sposoby jak z nią walczyć i gdzie szukać pomocy. Pani Karolina przedstawiła problem, jakim jest fonoholizm oraz zjawisko FOMO. Omówiła również temat uzależnienia od elektroniki. Specjaliści zadbali, aby prelekcja była wzbogacona o materiały audiowizualne, które pokazują funkcjonowanie osób z depresją jak i uzależnieniem od elektroniki w życiu codziennym.

A.Nowak