Dzień Filatelisty w świetlicy szkolnej

filatelistaswietylicaFilatelistyka – to rodzaj hobby polegający między innymi na kolekcjonowaniu znaczków pocztowych. W tym dniu świetliki dowiedziały się kto to jest Filatelista i czym się zajmuje. Obejrzały znaczki z różnych stron świata wypożyczone od filatelisty p. Pawła (dziękujemy). Ponadto przeprowadziliśmy konkurs na znaczek pocztowy dotyczący patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika, gdyż Senat RP przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika. O wynikach konkursu poinformujemy wkrótce.

M. Gawlik, B. Kołodziej, E. Więcek