Kolędnicy Misyjni SP2

kolednicy2022

Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, ubrani w stroje nawiązujące do postaci z betlejemskiego żłóbka oraz do mieszkańców krajów, gdzie posługują tarnowscy misjonarze, odwiedzili dziś Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskim. W naszym urzędzie przyjęli ich Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Sekretarz Powiatu Anna Mikos oraz Skarbnik Powiatu Maria Sztorc.
Pod opieką nauczycielki Małgorzaty Krok przybyli: Zuzanna Rogóz, Maja Cielczyk, Filip Dunajko i Mateusz Miś. Kolędnicy złożyli życzenia bożonarodzeniowe, a także przedstawili scenkę kolędniczą.
To przedsięwzięcie, które w diecezji tarnowskiej realizowane jest od 1993 roku. W tym roku przebiega pod hasłem 'Mibu ntuku mitano”, czyli ’50 lat głoszenia Ewangelii”. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na 30 projektów prowadzonych przez tarnowskich misjonarzy a także na fundusz Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
 Źródło: Powiat Dąbrowski