Apel wychowawczy podsumowujący sukcesy uczniów

sukcesyuczniow

19 grudnia w sali gimnastycznej w budynku SP nr 2 przy ul. Matejki odbył się apel wychowawczy, na którym zostały podsumowane sukcesy uczniów, jakie osiągnęli od początku bieżącego roku szkolnego, a było ich wiele.
Po powitaniu przez panią dyrektor Annę Fido nauczycieli oraz uczniów klas 1-8, swoje talenty wokalne i taneczne zaprezentowali uczestnicy XV Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego „Płomień 2022” im. Jerzego Brauna.
Uczniowie do konkursu przygotowywali się przez kilka tygodni pod czujnym okiem opiekunów. Musieli opanować teksty, linie melodyczne piosenek i układy choreograficzne tańców oraz dopasować kostiumy i stroje tak, aby wywrzeć na jurorach jak najlepsze ogólne wrażenie artystyczne. Trud się opłacił, ponieważ w klasyfikacji końcowej nasza szkoła zajęła I miejsce.
Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych są następujące:
• Kategoria – taniec
klasy I-III
II miejsce – „GWIAZDECZKI” zespół ze świetlicy przygotowany przez p. Annę Augustyńską i p. Małgorzatę Gawlik,
klasy IV-VI
Udział - zespół „Lwiątka” - opiekunowie p. Anita Nowak, Konrad Wajda,
klasy VII-VIII
I miejsce zespół „ATOMÓWKI”– przygotowany przez p. Beatę Chmielewską i p. Renatę Światkowską-Wronę.
• Kategoria – muzyka
klasy I-III,
wyróżnienie – Klara Bociek – opiekun p. Renata Klimek,
zespoły:
II miejsce zespół „BAJKA” - opiekun p. Ewa Więcek,
klasy IV-VI,
II miejsce Zofia Ciećko – opiekun p. Kamil Banaś
klasy IV-VI,
zespoły:
II miejsce „DO RE MI” – opiekun p. Kamil Banaś
klasy VII-VIII,
soliści:
I miejsce ex aequo – Kaja Piekielniak i Magdalena Sytoń – opiekun p. Kamil Banaś.
Następnie pani dyrektor wręczyła dyplomy, wyróżnienia, nagrody książkowe, upominki rzeczowe i medale uczniom, którzy m.in. zakwalifikowali się do etapów rejonowych Małopolskich Konkursów Przedmiotowych, brali udział w XXI Gminnym Konkursie Plastycznym na "Ozdobę choinkową" oraz w szkolnych konkursach plastycznych, wiedzy BRD, itp.
II miejsce zespół
"Gwiazdeczki" w kategorii taniec w XV Powiatowym Przeglądzie Dorobku Artystycznego Szkół "Płomień 2022".
I miejsce zespół "Atomówki" kl. 7 - 8, kategoria taniec w XV Powiatowym Przeglądzie Dorobku Artystycznego Szkół " Płomień 2022".
Klara Bociek, wyróżnienie w kategorii muzyka w XV Powiatowym Przeglądzie Dorobku Artystycznego Szkół "Płomień 2022r. "

II miejsce zespół "Bajka", kl. 1-3, kategoria muzyka w XV Powiatowym Przeglądzie Dorobku Artystycznego Szkół "Płomień 2022r."

II miejsce Zofia Ciećko, klasy 4 - 6, kategoria muzyka w XV Powiatowym Przeglądzie Dorobku Artystycznego Szkół "Płomień 2022r."

I miejsce Kaja Piekielniak, kl. 7 - 8, kategoria muzyka w XV Powiatowym Przegladzie Dorobku Artystycznego Szkol "Plomien 2022r."

I miejsce Magdalena Syton, kl. 7 - 8, kategoria muzyka w XV Powiatowym Przegladzie Dorobku Artystycznego Szkol "Plomien 2022r."

Il miejsce zespol " DO RE MI", kl.4 - 6, kategoria muzyka w XV Powiatowym Przegladzie Dorobku Artystycznego Szkol "Plomien 2022r."