Spotkanie z Mikołajem w Kopalni Soli w Bochni

bochnia22

2 grudnia 2022r. uczniowie klas 1a, 1b,1c wzięli udział w wycieczce do zabytkowej Kopalni Soli w Bochni.
Po spotkaniu z przewodnikiem, zwiedzanie rozpoczęliśmy od zjazdu pod ziemię ciemnym szybem Campi. Dzięki udostępnionej nam Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej nasze zwiedzanie miało charakter swoistej podróży w czasie. Podczas wędrówki trasą turystyczną poznawaliśmy historię najstarszej w Polsce kopalni soli, której początki sięgają czasów średniowiecza.
Atrakcją naszego pobytu w kopalni było spotkanie z Mikołajem.
Pan przewodnik zaprowadził nas do Św. Mikołaja, który oczekiwał na dzieciaki. Dzieci zostały obdarowane prezentami.
Ciekawostką okazała się Kaplica Św. Kingi, ponieważ jest ona jedynym na świecie kościołem, przez który biegną tory kolejki i przejeżdża pociąg.
Czas szybko minął i przyszła pora wyjazdu na powierzchnię. Z zakupionymi „ solnymi” pamiątkami, windami wyjechaliśmy na górę, gdzie uczniowie pożegnali się z przewodnikiem tradycyjnym „Szczęść Boże”.
Pobyt w kopalni okazał się dla uczniów niezwykłą przygodą, ale też interesującą lekcją. Był to dla nich dzień bardzo aktywny i pełen wrażeń.
J.Wajda, T.Giza, J.Wróbel, K.Banaś