Andrzejki w klasach 1-3

Andrzejki, to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Są one dla każdego wspaniałą okazją do zabawy. 24 listopada 2022 roku, odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa klas I-III. Było wiele zabawy i radości, co sprzyjało integracji uczniów całego nauczania wczesnoszkolnego. Wszyscy świetnie się bawili pod czujnym okiem nauczycieli. Kiedy nadeszła chwila wróżb, uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawie, chcąc „poznać swoją przyszłość”. Wśród wielu propozycji, nie zabrakło tradycyjnego ustawiania butów i wróżb dotyczących przyszłego zawodu. Każdy miał możliwość dowiedzieć się jakie imię będzie nosił jego przyszły mąż lub przyszła żona oraz co go czeka w najbliższej przyszłości. Ten wyjątkowy czas był nie tylko źródłem dobrej zabawy – był również źródłem nauki szacunku do tradycji i obrzędów ludowych, a przede wszystkim nauką szacunku do siebie nawzajem.
J.Wajda