Zajęcia rozwijające - druk długopisami 3D- klasa 1a

Długopisy 3D wykorzystujemy na zajęciach rozwijających „Drukujemy dziecięce marzenia w Sp2”. To pomoc, która sprawia, że dzieci zawsze z radością wykonują wyznaczone zadania. Chętnie podejmują próby współpracy ze sobą, uczą się planowania i organizacji, a praca z atrakcyjnym narzędziem sprawia im wiele satysfakcji. Tym razem klasa 1a z p. Justyną Wajdą wykonała ozdoby choinkowe. Przygotowując zajęcia mamy świadomość, że będą przebiegały w żywym tempie, bo przecież każdy zechce być twórcą dzieła, które zabierze do domu i którym pochwali się rodzicom.
Czujemy zadowolenie, bo prowadząc tego typu zajęcia stwarzamy możliwości wykorzystywania uczniowskiej wiedzy w praktyce. Możemy w dowolny sposób łączyć tematykę różnych przedmiotów szkolnych i obserwować dziecięcy entuzjazm.
Długopisy 3D ułatwiają organizację działań projektowych, które realizujemy z uczniami klas 1-3. Sprawiają, że nauczanie interdyscyplinarne staje się przyjemnym i wartościowym przeżyciem dla uczniów. Sprzęt z którego korzystamy pozyskany został z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

J.Wajda