Drukujemy dziecięce marzenia – klasa 3b

Wygląda jak długopis, w działaniu przypomina lekko pistolet z klejem na gorąco, tylko zamiast wkładów znajduje się filament…. Tak rozpoczęły się zajęcia rozwijające kreatywność w klasie 3b.

Zanim chętni uczniowie zaczną tworzyć bardziej rozbudowane konstrukcje przestrzenne warto, żeby wyrobili sobie technikę pracy, znaleźli najbardziej optymalny dla nich sposób „kolorowania” poszczególnych elementów. Ćwiczą to wykorzystując gotowe szablony, traktując długopis 3D jak kredkę, którą pomalują wybrany obszar. Na początku nauczyciel prowadzący zajęcia – p. Justyna Wajda zaproponowała uczniom stworzenie czegoś prostego, ale jednocześnie użytkowego, czegoś co posłuży do późniejszej zabawy, albo będzie elementem wykorzystywanym na zajęciach. Takim czymś były kolorowe figury do układania tangramów, czy plansza z kolorowymi kwadratami do układania wzorów i zabaw z symetrią.

Uczniowie mogą tworzyć swoje pracę dzięki sprzętom pozyskanym z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

J.Wajda