Udział naszej szkoły w projekcie edukacyjno-artystycznym realizowanym przez Miejska Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej : "Dwie Marie - polskie wersy łączą pokolenia"

dwiemariesp32

W środowe popołudnie 9 listopada br. został zaprezentowany ostatni akord projektu na finalnym wydarzeniu, czyli przedstawieniu pod tytułem "Niezły raban na wesoło... przy Polnej", w którym zagrali nasi uczniowie!

Całość projektu była realizowana w ciągu pół roku. Wszystkie zajęcia artystyczne dla dzieci, które odbyły się w ramach tego projektu miały za zadanie wybrane motywy z wierszy obu poetek przełożyć na język scenariusza, melodię piosenek, kolory scenerii i grę aktorską aby finalnie doprowadzić do występu teatralnego.

Odbyły się zajęcia kolejno: literackie prowadzone przez nauczyciela naszej szkoły, pana Sławomira Batora, plastyczne pod kierunkiem pań Sylwii Kubiak oraz bibliotekarek Anny Miodowskiej-Zawiślak i Anny Gąsieckiej, muzyczne pod okiem państwa Anny i Bartłomieja Więcków i teatralne przeprowadzone przez prawdziwego aktora pana Grzegorza Góreckiego, byłego ucznia dąbrowskiej dwójki!

Podczas zajęć literackich dzieci uczyły się pisać scenariusz teatralny, tworzyły postacie, nadawały im imiona i na drodze wielu konfrontacji stały się współautorami całego przedstawienia! Z „dwójki” udział wzięli wybrani uczniowie głównie klas czwartych piątych i szóstych, z których wychowawcy i rodzice mogą być naprawdę dumni:

Barbara Minor, Hanna Zawiślak, Lena Loraj, Krzysztof Kogut, Ewa Szymczyk, Hanna Szymczyk, Agata Garncarz, Małgorzata Garncarz, Zuzanna Rogóz, Zofia Rogóz, Gabriel Szuba, Jakub Loraj, Aleksander Bator, Julia Smołkowicz.

Podczas finałowego spektaklu obecne były córka i wnuczka patronki biblioteki Marii Kozaczkowej: pani Krystyna Ludwicka i pani Lidia Krawczyk. Nie zabrakło również reprezentantów dąbrowskich szkół podstawowych: pani Grażyny Marek i pana Sławomira Batora występującego praktycznie w potrójnej roli, bo jako współtwórca projektu był jednocześnie rodzicem jednego z uczestników. Dzieciom gratulacje złożył zastępca burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pan Stanisław Ryczek w towarzystwie dyrektor MBP pani Anny Jastrzębiec-Witowskiej.