„Odblaskowa ulotka dla Seniora”

ulotkadlaseniora

Czy puste slogany i ogromne, kolorowe logotypy są w stanie sprawić, by uczeń lub osoba starsza zainteresowała się prezentowanym tematem? Nie! Dlatego wolontariusze z klas 8 opracowali ciekawą ulotkę – tak ciekawą, by nie można było oderwać od niej wzroku. Cel okazał się skuteczny.
W godzinach porannych w Dąbrowskiej Dwójce odbyła się akcja „Odblaskowa ulotka dla Seniora”. Polegała ona na rozdawaniu opasek oraz ulotek informujących o tym, że takie elementy na ubraniu mogą pieszym idącym o zmierzchu po nieoświetlonych drogach ratować życie. Wszystko odbyło się w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”, do której nasza szkoła przystąpiła.
Na osiedlu Westerplatte wraz z opiekunami Szkolnego Wolontariatu uczniowie klas 8 rozdali ponad 50 odblasków i ulotek.
M.Gawlik, J.Wajda